Aktualności
Zróbmy scenę - zajęcia logopedyczne PDF Drukuj Email
16.02.17

 

Kolejny moduł tematyczny zajęć pt. Zróbmy Scenę odbywa się pod czujnym okiem LOGOPEDY. Pani Lucyna Wróbel, aktorka i logopeda poprowadziła zajęcia, ale też wyraziła gotowość konsultacji indywidualnych. Przy użyciu instrumentów i aktorskiego głosu przykuła uwagę nawet najbardziej opornych uczestników. Następne zajęcia z Panią Lucynką w kolejny czwartek. Kolorowe kostki świetlicowe zakupiliśmy specjalnie do tego projektu. Dziś zostały użyte pierwszy raz i ... zdały egzamin w 100 procentach.

 

alt

Poprawiony ( 16.02.17 )

 
ZRÓBMY SCENĘ - zajęcia czytelnicze PDF Drukuj Email
13.02.17

Kolejne zajęcia z cyklu Zróbmy Scenę. Tym razem przemierzyliśmy długą drogę, żeby dostać się do miejsca przeznaczenia - w którym rozegrała się opowieść. Przemierzyliśmy rzekę (po kładce), następnie wsiedliśmy do autobusu a potem do windy. Na żółtym piętrze rozegrała się dramatyczna opowieść Kaczki Katastrofy (W.Widłak, Pan Kuleczka) o zagubionych okularach. Znaleźliśmy je i na dodatek ozdobiliśmy. Przez nowe okulary zobaczyliśmy mnóstwo kolorowych piłek. Dobra zabawa i ogromna pomoc dzieci i rodziców w sprzątaniu. Dziękuję również Tacie Ignasia za zdjęcia.

 

alt


 
Wybieramy lekturę na Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email
08.02.17

Szanowni Państwo,
na początku września 2017 roku odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda zaproponował, aby lekturę na to wyjątkowe spotkanie wybrali Polacy. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z przesłaniem, dostępnym na stronie www.prezydent.pl, w którym Prezydent Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich z prośbą o wzięcie udziału w wyborze książki na Narodowe Czytanie 2017.
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału w głosowaniu. Aby oddać głos, należy wybrać jeden z poniższych tytułów, umieścić go w temacie e-maila i wysłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Oddać głos na wybrany tytuł można do 15 lutego br. Ogłoszenie wyniku głosowania zostanie przedstawione przez Prezydenta Andrzeja Dudę w Międzynarodowym Dniu Języka Ojczystego 21 lutego 2017 roku.
Tytuły dzieł:
• Stefan Żeromski – Przedwiośnie,
• Henryk Rzewuski – Pamiątki Soplicy,
• Juliusz Słowacki – Beniowski,
• Stanisław Wyspiański – Wesele.
Zwracamy się również z prośbą o przekazanie treści niniejszego e-maila do Państwa ośrodków kultury, bibliotek i wszystkich zainteresowanych, którzy chcieliby wziąć udział w wyborze dzieła na Narodowe Czytanie 2017.

Z wyrazami szacunku
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 

Poprawiony ( 08.02.17 )

 
Zajęcia przedszkolne w bibliotece w Nadolicach Wielkich PDF Drukuj Email
06.02.17

 

Poprawiony ( 06.02.17 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 38