Aktualności
Już od piatku... RUSZAMY PDF Drukuj Email
13.09.16

alt

Poprawiony ( 14.09.16 )

 
Oczytanie? - już widać! PDF Drukuj Email
13.09.16

Sadzenie roslin rozpoczęliśmy od terenu pod biblioteką. Najpierw rosliny bylinowe i krzewy, sukulenty. Pani Wanda, nasza czytelniczka, przyszła tego popołudnia po książkę. Widząc prace ziemne pobiegła do domu się przebrac i wróciła z motyką. Na podziękowania odpowiedziała tylko:" Robięt o dla siebie".Dopisała tez młodzież. Beatka zareagowała na sms i pobiegła po koleznakę. Przyszła też nowa czytelniczka. Wszystkie pomagały układać geowłukninę i dłubać dziury w niełatwym terenie. Marysia i Maja (8-9 lat) tez pomagały co sił, a sąsiadka z naprzeciwka przyniosła lody dla dzieci. Tym sposobem wyplewiony został jeszcze większy kawałek a pierwsze rośliny posadzone. altalt

Poprawiony ( 19.09.16 )

 
Harmonogram imprez otwartych na wrzesień PDF Drukuj Email
08.09.16

Poprawiony ( 08.09.16 )

 
Narodowe Czytanie 2016 PDF Drukuj Email
05.09.16

alt

 

W sobotę 3 września Nadolice Wielkie przyłączyły się do ogólnonarodowego czytania powieści Henryka Sienkiewicza "Quo vadis". Była to piąta edycja. Gminna Biblioteka Publiczna organizowała ją czwarty raz - corocznie w innej miejscowości. Tym razem w nadolickiej restauracji i sali koncertowej „Smak i Styl” . Gościem specjalnym był Rafał Kubacki – judoka, trzykrotny olimpijczyk, mistrz Polski, Europy i świata, który w ekranizacji „Quo vadis” zagrał postać Ursusa. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Wójt Gminy Czernica - Włodzimierz Chlebosz , Radny Powiatu Wrocławskiego - Jarosław Jagielski, wiceprzewodniczący Rady Gminy Czernica - Ryszard Wychudzki. Uroczystość prowadziła dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czernicy -  Małgorzata Ligarska. Panie, ubrane w epokowestroje z "Modowego Wehikułu Czasu", wprowadziły niepowtarzalny nastrój tamtych czasów. Ciekawostki o samym autorze "Quo vadis"  poprzedziły występy lektorów. Byli to między innymi mieszkańcy Nadolic Wielkich oraz Wójt Gminy – Włodzimierz Chlebosz, Ewa Czupta ze Stowarzyszenia Miłośników Nadolic Małych, Monika Woźniak – dyrektor Zespołu Szkół w Chrząstawie Wielkiej, aktorka Klaudia Kąca-Jasic oraz Piotr Gróbarczyk z „TV Lokalna”. Opowieść z planu filmowego z bykiem Toro zapierały dech w piersiach. Trudno uwierzyć, że taki kolos jednak dał się jakoś oswoić i co najważniejsze nic się na planie filmowym niekomu nie stało. Oprawę muzyczną przygotowała i wykonała na fortepianie Emilia Skwarska.

Na zakończenie przybyli goście obejrzeli foto-relację z projektu czytelniczegopn. "Oczytanie? to widać”. Rozmowy w kuluarach przy kawie i poczęstunku przedłużyły się niemal do 15-tej. Nie chciało się wychodzić. Do zobaczenia w następnym roku ale juz nie u nas.

 

Poprawiony ( 05.09.16 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 34