Aktualności
Luksusowo jest być sobą. Agna Bielecka - himalaistka PDF Drukuj Email
10.04.18

 

Jako komentarz do tego spotkania zamieszczamy opinię ze strny na https://www.facebook.com/bibliotekawNadolicachWielkich/ jednago z uczestników. Pan Zbigniew trafił do nas poraz pierwszy i jest mieszkańcem Wrocławia. Szal i flagi modlitewne z Nepalu przyjmujemy z godnością.

 

"Robicie kawał dobrej roboty ! Mamy taką Polskę, że czułem się zażenowany, kiedy Pani na fotce mnie serdecznie przywitała i zaoferowała "bufet", zaprosiła na prelekcję, wskazała gościa (Agnę) , dla której przyjechałem, która w przedsionku delektowała się ciastem. Napiszę tak - poznałem najlepszych himalaistów świata. Byłem we Włoszech, Austrii, Niemczech... Mam fotki, autografy, książki itp. najwspanialszych himalaistów w świecie. Do teraz nie mogę zasnąć głowiąc się, jak taka niewielka miejscowość robi takie rzeczy ? Bez biletów, kasy, mega reklamy i jeszcze gościom w podziękowaniu wręcza drobne upominki. Ja przed nalaniem sobie w przerwie wody mineralnej i wzięciem pasztecików (bo lekko zgłodniałem) szukałem jakiejś urny, koszyczka, gdzie mógłbym jakiś grosz za to wrzucić. (...)
Kochane Bibliotekarki z Nadolic - zarzucam Wam na szyję w podziękowaniu (wirtualnie) szal i flagi modlitewne z Nepalu za Waszą mega cudowną robotę. Mam je w domu oryginalne. Trzymam kciuki za dalsze pomysły ! Wrocław się chowa do Nadolic Wielkich. Pozdrawiam alt

 

alt

 

alt

Poprawiony ( 10.04.18 )

 
Luksusowo jest być sobą. Polska Agencja Żeglugi Powietrznej PDF Drukuj Email
10.04.18

 

W ramach naszych sobotnich ciekawych spotkań z kobietami, gościliśmy panią Elżbietę Piotrowską - koordynatorkę w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. opowiadała o pracy kontrolerów i kontrolerek lotów. Choć sama nie ma bezpośredniego kontaktu z załogami samolotów, jej praca jest równie stresująca. Przekonywała nas, że zarządzanie stresem jest możliwe w każdych warunkach i trzeba się tego po prostu nauczyć. W kontaktach osobistych to bardzo ciepła i sympatyczna osoba a jej techniczne umiejętności i ścisła wiedza rzucają na kolana.

 

alt

Poprawiony ( 10.04.18 )

 
Luksusowo jest być sobą. Motocyklistki. PDF Drukuj Email
10.04.18

 

Czy wiecie jak podnosi się bardzo ciężki motocykl? My już znamy technikę. Dziewczyny z Fundacji Moto Dolls to pozytywnie zakręcone fanki motocykli. Zwracają uwagę, że "motor" to od kosiarki, a to są MOTOCYKLE! Jest między nimi solidarność,dystans do siebie, czego można szczerze pozazdrościć. Swoje pasje łączą z pomaganiem dziecom nieuleczalnie chorym (wśród podopiecznych są dzieci motocyklistek). Corocznie biorą udział w Święcie Motocyklistki.

Jaka szkoda, że musiałyśmy im przerwać, by przywidać następnych gości.

 

alt

Poprawiony ( 10.04.18 )

 
Luksusowo jest być sobą. Mapa Marzeń. PDF Drukuj Email
08.04.18

7 kwietnia 2018r. Był piękny słoneczny sobotni  poranek. W taki dzień jest mnóstwo do zrobienia, posprzątania,  nadrobienia zaległości z tygodna. A jednak  ... w bibliotece w Nadolicach było pełno kobiet. Z rożnych stron Nadolic, z Gminy, z Wrocławia a nawet przybyłych poprzedniego dnia z Anglii i z Zimbabwe. Uśmiechniętych, pełnych energii i gotowych na spełniające się marzenia. Spełnią się - to pewne. Dziękujemy, że poświeciłyście nam swój (najbardziej luksusowy z wszelkich dóbr) czas.

 

alt

Poprawiony ( 10.04.18 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 50