Aktualności
Zapraszamy na warsztaty tańca do Wojnowic! PDF Drukuj Email
26.10.16

 

Szczegóły dotyczące zapisów tutaj: Umowa z rodzicami

 

Poprawiony ( 26.10.16 )

 
książka z półki: Andrzej Lipiński, Kalinka PDF Drukuj Email
25.10.16
Zazwyczaj unikam książek o nieuleczalnie chorych dzieciach, o dramatach ich rodziców, o okrutnym losie i o wielkiej niesprawiedliwości tego świata. Bezsilność w tej sytuacji jest często trudna do zniesienia i wywołuje jedynie stany przygnębienia i melancholii. Inaczej było z Kalinką Andrzeja Lipińskiego.
 
Kalinka rodzi się z wadą genetyczną. Nie może się poruszać ani mówić, ma też trudności z oddychaniem. Ot, przypadek losu, zły gen - sytuacja, która może dotknąć każdego. Jedyną możliwością kontaktu Roślinki z rodzicami są jej piękne, wrażliwe i mądre oczy. Najbliżsi Kalinki dokonują rzeczy niemożliwych, aby maksymalnie wykorzystać to jedyne okienko na świat. Nie tracą cennego czasu, ani niezbędnej energii, na rzeczy nieważne: na kłótnie, wzajemne oskarżanie się, ani na użalanie się nad sobą. Trudno o większy dowód miłości, jak wspólne przetrwanie tak trudnego czasu. Udaje im się pokazać córce świat, jakiego nie widział niejeden zdrowy dzieciak przez całe swoje życie. Mimo wielkich ograniczeń (oddział intensywnej terapii zawsze przy sobie) zwiedzają Europę, pływają po Bałtyku pontonem, wspinają się na szczyty gór. Andrzej Lipiński - autor, na nowo definiuje normalność. W naszym bezdusznym świecie nienormalne są średniowieczne przekonania, że choroby dzieci to kara za grzechy, że nic się nie dzieje bez przyczyny, że KTOŚ to wszystko zaplanował. Nienormalni są bezduszni strażnicy prawa, dla których procedury mają większą wartość od ludzkiego życia. Nienormalne są polskie szpitale, w których rodzice Kalinki nie znaleźli pomocy. Nienormalni są szarlatani, uzdrawiacze i innej maści cudotwórcy, którzy żerują na ludzkich nieszczęściach dając złudne nadzieje zrozpaczonym rodzicom. Nienormalni są złodzieje, dla których nie ma granic okrucieństwa.
Jedynie normalne w tym świecie są spokojne oczy Kalinki, która kocha, ufa i rozumie znacznie więcej niż się wszystkim wydaje. Była jeszcze jedna zupełnie normalna sytuacja, która mimo swej zwyczajności, chyba z każdego czytelnika wyciśnie łzy, ale o tym przeczytajcie już sami. Czy Autor i rodzic jednocześnie miałby coś do powiedzenia w sprawie bezwzględnego zakazu dokonywania aborcji? Nie wiem. Na pewno miałby do tego pełne prawo.
 
alt
 
Poprawiony ( 10.11.16 )

 
ANGIELSKI DLA DZIECI PDF Drukuj Email
17.10.16

alt

Poprawiony ( 24.10.16 )

 
Dyniowe inspiracje. PDF Drukuj Email
17.10.16

Dynia, niezwykle  bogata w składniki odżywcze, jest również  doskonałym polem do popisu dla małych twórców. W piątek tworzyliśmy z niej lampiony, koty, sowy, domki i straszne stwory. Zapalone i nasączone zapachem wanili, gożdzików czy cynamonu tworzą wspaniały nastrój. Rodzice podpowiadali proste przepisy na pyszne zupy dyniowe, ciasteczka, makarony. altaltalt

Poprawiony ( 17.10.16 )

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 34