Aktualności
Życzenia. PDF Drukuj Email
03.04.12

alt


 
14 luty Walentynki. PDF Drukuj Email
15.02.12

W naszej bibliotece przygotowania do ,,Walentynek" trwały od tygodnia. Dzieci były podekscytowane i mocno przejęte. Bardzo starannie przygotowywały serduszkowe laurki, które później umieściły w specjalnym pudełku. Zostało ono wykonane samodzielnie. Składając młodszym czytelnikom życzenia, starałam się przekazać im, iż przyaźń, szacunek, oraz  poważanie drugiego człowieka jest równie ważne  jak uczucie miłości. Wspólnie oglądneliśmy film animowany pt.,,Tristan i Izolda", w którym przedstawione są takie właśnie wartości ponadczasowe, dla których warto żyć.

 

alt alt

.

                                                     

Poprawiony ( 26.04.12 )

 
Ferie 2012. PDF Drukuj Email
01.02.12

     Zorganizowane, wesołe i pouczające ferie w Nadolicach przebiegły pod hasłem- ,, Bezpieczny Internet''. Uczestnicy mieli  możliwość poznać funkcje komputera w formie zabawy, a także dowiedzieć się i nauczyć jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu. W bibliotece odbywały się zajęcia plastyczne. Dzieci malowały farbami, wycinały, wyklejały, lepiły z plasteliny. Tematy prac były dowolne liczyła się inwencja i wyobraźnia wykonawcy. Zwracaliś także uwagę na estetykę wykonania. Oglądaliśmy bajki, filmy rysunkowe, gdzie głównymi bohaterami były zwierzęta. Czytaliśmy fragmenty książek Ewy Ostrowskiej pt."Aniołki z ul. Śliwkowej" i "Pajączek". Graliśmy w gry komputerowe i planszowe (Chińczyk, Milion w Rozumie, Kalambury). Bawiliśmy się w zabawy ruchowe. Szukaliśmy ukrytych skarbów, którymi były książki dla dzieci. W rozmowach dotyczących "Bezpiecznego Internetu"  zostały wyciągnięte wnioski:

1.Rodzice i opiekunowie powini zwracać baczniejszą uwagę na to- co oglądają i słuchają młodzi ludzie przez Internet.

2.Ograniczone zaufanie do nowo poznanej osoby przez Internet.

3.Nie należy podawać swoich danych osobowych.

4. Sprawdzać i potwierdzać uzyskane wiadomości przez Internet.

 

 

Poprawiony ( 26.04.12 )

 
,,Światowy Dzień Pluszowego Misia,, PDF Drukuj Email
06.12.11
25 listopada z okazji ,,Światowego dnia Pluszowego Misia ,, w bibliotece w Nadolicach Wielkich odbyło się o godz. 17:00 spotkanie z dziećmi.Zabawie przy muzyce towarzyszyły zabawy,konkursy ,quiz.Została wręczona nagroda [książka] za zajęcie I-go miejsca Beacie Moska i wyróżnienia [ dyplomy] W  konkursie plastycznym: dla Kacpra Szóstak,Karoliny Gęgała i Agaty Wróbel.
Dzieci otrzymały słodycze.

alt

altalt
Poprawiony ( 10.02.12 )

 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 43