Aktualności
26 maja - " Dzień Matki ". PDF Drukuj Email
27.05.13

 

,,Matka byłaby zdolna wymyślić szczęście, aby je dać swoim dzieciom".

 

 

Dzieci z Nadolic pamiętały o tym szczególnym dniu.

W kalendarzu Święto Matki,
Z życzeniami śpieszą dziadki.
Ja Ci Mamo dziś w podzięce
składam serce w Twoje ręce
i przepraszam za me psoty
za wybryki i kłopoty.
 
 
 
alt
Poprawiony ( 27.05.13 )

 
Majówka PDF Drukuj Email
29.04.13

 1 i 3 maja biblioteka nieczynna.

 

Międzynarodowe Święto Pracy - święto wprowadzone w 1899 roku przez Drugą Międzynarodówkę, upamiętniające strajk robotników w Chicago 1 maja 1886 roku, obchodzone jest od 1890 roku. W Europie święto pracy obchodzimy 1 maja. W Ameryce Północnej odpowiednikiem pierwszomajowego święta jest Labour Day obchodzony w pierwszy poniedziałek września. W Australii Labour Day obchodzi się w różne dni zaleźności od stanu.

Święto Narodowe Trzeciego Maja – polskie święto obchodzone 3 maja, ustanowione w 1919, oraz ponownie w 1990 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów.3 maja 1791 uchwalono pierwszą konstytucję w nowożytnej Europie, a drugą po amerykańskiej na świecie. Wyprzedziła trzecią na świecie konstytucję francuską. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Wielki, który został zwołany

w październiku 1788.

alt

Poprawiony ( 07.05.13 )

 
Wiosna idzie? PDF Drukuj Email
09.04.13

To już tradycja!

„… W naszym ogródeczku zrobimy porządki…”- czyli sprzątanie świata w Nadolicach Wielkich.

Każdy człowiek chce, by tam gdzie mieszka było pięknie i czysto. Z inicjatywy pana Sołtysa i Rady

Sołeckiej po raz kolejny odbędzie się w kwietniu akcja porządkowa na którą zapraszamy dorosłych

 i dzieci.

Tak więc Nadoliczanie  miotły w dłoń – samo się nie posprząta.

Poprawiony ( 11.04.13 )

 
Witam! PDF Drukuj Email
05.04.13

 andersen.jpg - 4.94 Kb

 

 

„ …tylko książka, potrafi pokazać młodemu człowiekowi głębię życia i tylko z książką potrafimy odpowiedzieć sobie na pytanie co znajduje się poza granicami śmierci….”

( Jan Paweł II ).

 

Pogoda wiernych czytelników i dzieci nie odstrasza. Wiedzą dobrze, iż czeka wszystkich miłe i ciepłe przyjęcie, ale przede wszystkim ciekawe książki, które wprawiają w dobry nastrój.

W dniu 2 kwietnia każdego roku, obchodzimy Światowy Dzień Książki Dla Dzieci. Zbiega się on, z rocznicą śmierci Jana Pawła II. Światowy Dzień Książki, ustanowiono celowo w dniu, kiedy to wielki duński bajkopisarz, Hans Chrystian Andersen, obchodził swoje urodziny. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz, propagowanie czytania książek przez najmłodszych.

 

Każdy z nas chętnie wraca do wspomnień z dzieciństwa, w których królował magiczny świat pełen bajkowych postaci, niesamowitych wydarzeń i szczęśliwych zakończeń. Baśnie H. Ch. Andersena to książka, która zabierze Cię w niezapomnianą podróż do świata fantazji. Przepiękne ilustracje i ciekawe teksty spowodują, że nie będziesz mógł oderwać się od lektury tej książki. Poznając bajki, dziecko zaczyna rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem a złem, przezwyciężać ogarniające je czasami niepokoje i lęki.

 

 

 

Poprawiony ( 05.04.13 )

 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 34 z 40